Okaliptus Kremi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
19 Haziran 2024

Okaliptus Kremi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Okaliptüs Kremi

Okaliptüs kremi, eklem ağrıları ve diğer çeşitli rahatsızlıklar için dindirici etkisi bulunan tamamen bitkisel bir kremdir.

Okaliptüs Kreminin Özellikleri

Okaliptüs kremi, sürüldüğü bölgede ısınma etkisi sağlayarak kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Bu sayede cildiniz ferahlar ve birçok rahatsızlık için kullanabileceğiniz etkili bir çözüm sunar. Özellikle nezle, solunum yolları rahatsızlıkları, migren ve kas tutulmaları gibi durumlar için oldukça etkilidir. Eczanelerden veya internet sitelerinden temin edebileceğiniz bu doğal krem, migren ve sinüzit tedavisinde de kullanılabilir. Okaliptüs kremi, doğal olarak elde edilen bitkisel yağların karışımından elde edilmiştir ve okaliptüs çiçeğinin özü bulunmaktadır.

Okaliptüs Kremi Faydaları Nelerdir?
  • Stres hormonlarının azalmasını sağlar
  • Depresyon rahatsızlığında kişiyi yatıştırmaya yardımcı olur
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarar
  • Ağrıların hafiflemesine yardımcı olur
  • Hareket kolaylığı sağlar
  • Sıtma rahatsızlıklarında etkilidir
  • Nefes darlığında rahatlama sağlar
  • Cildi ferahlatır
  • Sinüzit tedavisinde destekleyicidir
Okaliptüs Kremi İçeriği

Okaliptüs yağı, biberiye yağı, defne yağı, su nanesi yağının karışımından elde edilen bitkisel bir kremdir.

Okaliptüs Kreminin Etkisi

Okaliptüs kremi ile masaj yapıldığında, masajın ilk yarısında dinlendirme etkisi gösterir. Masajın diğer yarısında ise canlandırıcı bir etkiye dönüşerek sürüldüğü yeri termodinamik olarak ısıtarak soğuktan veya rutubetli havadan oluşan ağrı ve sızıları tedavi eder.

Okaliptüs Kremi Kullanım Şekli

Burun deliklerine, göz altlarına ve alın bölgesine günde 2 kez olmak üzere dairesel hareketlerle 20 dakika masaj yaparak uygulanmalıdır. Okaliptüs bitkisel kremin açık yaralar üzerine kullanılmaması gerekmektedir. Bitkisel kremi ister ısıtıcı masaj kremi isterseniz de nefes darlığını açması için kullanarak rahat nefes almanızı sağlayarak huzurlu bir şekilde rahatsızlıklarınıza veda edebilirsiniz.

Birçok rahatsızlık için etkili bir çözüm sunabilen bitkisel okaliptüs kremini kullanmayı ihmal etmeyiniz. Okaliptüs kremini temin ettikten sonra masaj yaparak etkisini artırabilir ve emilimin gerçekleşmesini sağlayarak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Okaliptus Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni